Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. „cookies”), kas paredzētas tīmekļa vietnes darbībai bez traucējumiem, statistikai un mārketingam. Vairāk informācijas.

Fasādes horizontālās žalūzijas pasīvā mājā

DOMUS LUMINA eksperti pielāgojuši horizontālās fasādes žalūzijas privātmājā, kas, pēc Vācijas Pasīvās mājas institūta vērtējuma, atbilst visiem šādai mājai izvirzītajiem kritērijiem. Klients vēlējās samazināt lielo saules svelmi caur dienvidu pusē esošajiem logiem, kas radīja diezgan lielus kondicionēšanas izdevumus un traucēja baudīt komfortu mājās.
  • Privātmājā uzstādītas fasādes horizontālās žalūzijas ar 80 mm platām C formas alumīnija lamelēm.
  • Žalūzijas ir vadāmas ar „Somfy" automātiku - „Tahoma" gudrā vadības sistēma klientam ļauj vadīt žalūzijas ar telefonu.
  • Ārā ir uzstādīts saules intensitātes sensors, bet iekšā - telpu temperatūras devējs. Kad laukā esošais sensors jūt, ka diena ir klāt un sasniegta noteikta luksu robeža, atkarībā no iekštelpu temperatūras žalūzijas paceļas vai nolaižas, to lameles pagriežas noteiktā leņķī.
  • Uzstādīts vēja sensors. Konstatējot pārāk stipru vēju ārā, žalūzijas tiek paceltas un tādējādi tiek pasargātas no dabas postījumiem un iespējamiem zaudējumiem. 
  • Paceltas žalūzijas vispār nav redzamas, no ārpuses nebija vajadzības nostiprināt fasādi ar papildu kastēm, kas bojā skatu, bet nolaistas tās arī izskatās glīti.